נהלי ייצור ושיווק אזני המן
משנכנס אדר, עומדים השווקים להיות מוצפים במאפה "אוזן  המן". ישנו מגוון גדול של יצרנים בתחום זה. יש להקפיד ולרכוש אך ורק מיצרנים אשר ברשותם תעודת הכשר מרבנות מוסמכת. קניה בתפזורת תיעשה אך ורק בחנויות אשר יש ברשותן תעודת הכשר בתוקף מרבנות מקומית. קניית תוצרת בקרטונים בלתי מזוהים עם סמלי השגחה ללא רבנות מקומית, מספקים המציעים תוצרת זו במחיר מוזל, עשויה להיות כרוכה בחשש תוצרת לא כשרה - אפיית עכו"ם, מאפה חלבי, קמח לא מנופה, אי הפרשת חלה, מילוי לא כשר וכדומה.
 על מנת להימנע ממכשול על המשגיחים לוודא כי התוצרת הנקלטת מלווה בתעודת משלוח של היצרן המקורי. לפי ההלכה, אין לאפשר ייצור אזני המן מבצק חלבי על מנת שהציבור לא יכשל! בתי קפה וכד' המגישים אזני המן לאכילה במקום, המעוניינים להגיש אזני המן חלביים – הדבר יותר באופן חריג בתיאום עם הרבנות המקומית ובתנאי שהמאפה יהיה מוגדל מהרגיל ובתוכו יהיה נעוץ דגלון עליו יהיה מסומן כי הוא "חלבי"; או לחליפין ע"י מדבקה המודבקת ישירות על גוף הבצק, שאינה ניתנת להסרה בקלות.
בהזדמנות זאת רצינו להזכיר כבעבר שעל פי הנוהל - קונדיטוריות המשתמשות באבקה\מוצקי חלב נוכרי כגון: בשוקולד מיובא,  עליהם לציין על האריזות או השקיות הנ"ל שהם חלביים לאוכלי אבקת רכיבי חלב נוכרי.

פופקורן - טעות באישור הכשרות
לאחרונה נמצא משווק ברשת השיווק מגה בעיר המוצר "פופקורן מופחת שומן להכנה במיקרוגל בטעם טבעי" המיובא על ידי מגה קמעונאות בע":מ, ונושא כיתוב כשרותי סותר כאשר מחד מצויין "כשר פרווה בהשגחת O.U ובאישור הרה"ר לישראל" ומאידך מצוין כי המוצר "לאוכלי אבקת חלב נוכרי". נוכח הטעות בכיתוב והבילבול שנוצר בקרב ציבור הצרכנים אשר אינם יודעים אם ניתן לצרוך המוצר לאחר אכילת בשר, תתבקש הרשת לאסוף את המוצר מהמדפים על מנת להחליפו במוצר עם ציון כשרות תקני. נבקש מהצרכנים ליידע אותנו בכל מקום בו המוצר יימצא לצורך עדכון הרשת.
קורסי בישול ומכללות שף ללא השגחה
מעת לעת מתקבלות פניות באגף הכשרות הארצי מאזרחים המבקשים  לברר את המצב הכשרותי של קורסי בישול ומכללות שף למיניהן. הננו להודיע כי לימודים בתחום זה ללא פיקוח כשרותי מטעם רבנות מוסמכת, עשוי להיות כרוך במכשלה כשרותית כגון: בישול עכו"ם, שימוש במוצרי מזון וחומרי גלם ללא כשרות, ערבוב בשר בחלב, שימוש בסכינים וכלי מטבח טריפים אשר חלקם מובאים ע"י הסטודנטים עצמם. תלמידים המבקשים להשתלם בתחום זה יקפידו לבצע את הלימודים במקומות מושגחים ע"י רבנות מוסמכת בלבד אשר תפקידה יהיה למנוע בצורה מושכלת ועל פי נוהל את המכשלות שצויינו לעיל. 
דג טמא!
במסגרת ביקורת שנערכה באחד מבתי האוכל המושגחים ע"י מפקח היחידה הארצית, נתפס בעל העסק כשהוא מחזיק ברשותו פילה דג "בסה" (Pangasius hypophthalmus), המיובא מוייטנאם ע"י חב' "א.ר.ד.י.ו בע"מ", רח' חשמונאים 27, חיפה, טל': 2278795 -054, מתוך מגמה לשווק אותו בחנותו וזאת חרף העובדה, כי ע"ג האריזה לא סומן ציון כשרות כלל. הננו להודיע בשער בת רבים כי דג ה"בסה" הינו דג טמא ואסור באכילה בתכלית האיסור ועל כן חל איסור לקלוט אותו במקומות המושגחים. בהזדמנות זו, ברצוננו להבהיר באופן שאינו משתמע לשני פנים כי אין לקלוט דגים מעובדים וארוזים במקומות המושגחים ללא שהם נושאים ציון כשרות כחוק, גם אם היבואן מציין כי הם ממקור טהור, הואיל ובזמן העיבוד עשויים להישמט סימני הטהרה, ללא יכולת להבחין במקור הגד, תוך חשש להוספת חומרי גלם ללא השגחה. לעיתים אף מתבצע בישול עכו"ם. נבקש לאכוף הוראה זו כלשונה.  בהזדמנות זו נבהיר, כי אין לקלוט תוצרת דגים מחברת "נורדג", רח' החרושת 62, א.ת. קרית ביאליק (א.ת. צור שלום), טלפקס': 8757951 -04, הואיל והמקום אינו מושגח כחוק.  
שוק פייסל
לשאלת רבים ולאור חשיפת מוצרים לא כשרים והצגת תעודות כשרות מצולמות בניגוד לחוק תוך פתיחת המקום בשבת ב"שוק פייסל הגדול, י. אסלאן שיווק בע"מ", השוכן בכביש נהריה – עכו (כפר מזרעה), הננו להבהיר, כי כל המתחמים למעט שיווק הירקות אינם מושגחים ע"י ה"רבנות לכשרות ארצית", לרבות מחלקת הבשר, מעדניה, מכולת וכדו' ושומר נפשו ירחק. ידע הציבור ויזהר! 
מאפים בכשרות מזויפת
בביקורת פתע שנערכה ע"י מפקח היחידה הארצית באזור הדרום, נתפסו מוצרי מאפה הנושאים את המותג קונדיטורית "קליין", א.ת. החדש שדרות, נתפסו בעלי המקום כשהם משווקים מוצרי מאפה תוך ציונם ככשרים בהשגחת הרבנות שדרות על אף כי המקום אינו מפוקח על ידה כלל ועל כן הדבר מהווה זיוף חמור. אין לקלוט תוצרת מחברה זו במקומות המושגחים על מנת שלא להיכשל.
גוף בלתי מוסמך למתן הכשר
בביקורת שנערכה ע"י מפקח היחידה הארצית בבית האוכל "ביסתרה מימי", בירושלים, נתפס בעל המקום כשהוא מציג תעודת השגחה מטעם הגוף המכונה "שערי קדושה ותפילה", רח' גלעד 12, עיר העתיקה, ירושלים. הננו להודיע בשער בת רבים כי הגוף הנ"ל אינו מוסמך ליתן תעודת הכשר ע"י מועצת הרבנות הראשית לישראל ועל כן בית אוכל המוצג ככשר באמצעות תעודה זו ללא תעודת הכשר מהרבנות המקומית עובר על חוק איסור הונאה בכשרות. ידע הציבור ויזהר!מוצרים מיובאים ללא אישור כשרות
ממחלקת היבוא הארצית התבקשנו להודיע, כי בקבוק היין מסוג: יין "קנטינה טרהסינה" – יין לבן מתוק, בר קוד: 8032573170035, שם היבואן: "יקבי ארזה ת.ר.ז. בע"מ, מישור אדומים, שם היצרן: "קנטינה סנט אנדריאה", איטליה. המוצג ככשר ב"השגחת בד"צ דק"ק רומא יע"א"- מבושל, "בהשגחת בד"צ בית יוסף כשר לפסח", באישור ה – O.U P ואישור הרבנות הראשית לישראל לא קיבל את אישורה כלל ועל כן אין קלוט אותו במקומות המושגחים ויש להסירו מהמדפים ולהחזירו ליבואן.

מנתונים שהתקבלו במחלקת היבוא עולה, כי המוצרים הבאים, המופיעים ככשרים אינם מאושרים כלל על ידם ואין לקלוט אותם במקומות המושגחים כלהלן:

"סוכריות גומי בטעם פירות", משקל 1 ק"ג, שם היבואן: "אטלנטה בע"מ", ד. קאסם, שם היצרן: "בורמאר", ספרד, "בהשגחת בד"צ חוג הרמב"ם, צרפת"
"מרקיזה גולד" – ביסקוויטים עם מילוי בטעם בוטנים, משקל 360 גר', בר קוד: 5907471413986, שם היבואן: "סוויט ריאלאטי שיווק ממתקים בע"מ", כביש ראשי, ריינה, שם היצרן: "ד"ר ג'רארד אס פי" , פולין, סימון הכשרות ע"ג המוצר: "כשר חלבי לאוכלי אבקת חלב נכרי, אפיית ישראל, ללא חשש חדש, בהשגחת הרב אריה רלב"ג (משולש KD) ובאישור הרבנות הראשית לישראל".
"DESEROWE" – ביסקוויטים עם סוכר, משקל 200 גר', "KREMISIE" -  ביסקוויטים עם רפרפת קרם ושוקולד, משקל 350 גר', "CHOCO COOL" – ביסקוויט במילוי קרם ושוקולד.

מבדיקה שנערכה לאחרונה ע"י מחלקת היבוא הארצית, עולה, כי המוצר "סוכריות גומי בטעם פירות" (BEARS), משקל 80 גר', בר קוד: 8690146131809, שם היבואן: "יעד ממתקים בע"מ", רח' היצירה 10, רמלה, שם היצרן: "אנדוסטריאל גידה", טורקיה, סימון הכשרות ע"ג המוצר:" כשר פרווה בהשגחת משולש  K ובאישור הרבנות הראשית לישראל", נושא קוד ייצור בלתי מאושר (פג תוקף) ועל כן קיים חשש כבד כי המוצר אינו כשר. יש להסיר מוצר זה מהמדפים בדחיפות ולהחזירו ליבואן על מנת שלא להיכשל.

עוד נמסר ממחלקת היבוא נמסר כי המוצר "פולי קפה קלוי", תחת המותג "סאן ג'וסטו", המיוצר בטריאסטה – איטליה ומיובא ע"י "אספרסוטק", כרכור, טל': 2586042 -052, לא קיבל את אישורה בניגוד למצויין על גבי המוצר ועל כן אין לקלוט מוצר זה במקומות המושגחים עד להודעה חדשה.


(לפרטים נוספים אודות המוצר ומוצרים מיובאים אחרים יש לפנות  למח' היבוא ברה"ר בטל' מס' טל': 5313137/38 -02).
הסרת כשרות והונאה בכשרות ברחבי הארץ
■ הרבנות האזורית מטה אשר בקשה להודיע כי הוסרה הכשרות ממלון "חופית - שבי ציון", מושב שבי ציון 22806 , ת.ד. 82 ישראל טל: 972-4-9109300 פקס : 972-4-9109301 ואין להם כל אחריות כשרותית על המקום. ידע הציבור ויזהר!
באיתמר הסיר רב היישוב אתהכשרות מ"מוצרי חלב – משק ידידיה משולמי, איתמר" החל מתאריך י"ד שבט תשע"ג ואין הם נתונים להשגחתו 
באשקלון הוסרה הכשרות מבתי העסק הבאים: "מאפה המלכים", מרכז אפרידר | "השניצל של שרה", רח' יהודה הלוי 36 | סופר האחים "אפרידר", רח' מלכי ישראל 35 | סיטונאות "האחים ברנע", שד' ירושלים 50 | סיטונאות "האחים נאות" רח' האיילה 9 | כמו"כ, נמסר ע"י הרבנות כי מסעדת "שיפודי האווז", מתחם הקוסמוס צומת סילבר הינה בכשרות "רגילה" ולא ל"מהדרין" כפי שהנ"ל מפרסם את עצמו
בחיפה הסירה הרבנות המקומית את תעודת הכשרות מהמסעדה "סביח גריל בשרים", צומת קרית אתא, שדרות ההסתדרות, חיפה | "פלאפל טעם של פעם", רח' יחיאל 7, שוק תלפיות, מוצג ככשר ללא תעודת הכשר כחוק
בירושלים הוסרה הכשרות מבית העסק "פיצליאנו", רח' שלום יהודה
במגדל העמק מוצג העסק שווארמה אלפסי ככשר, מבלי שיש בידו תעודת כשרות כחוק
ברחובות הוסרה תעודת הכשרות ממסעדת האידרה, רח' הרצל 215, עקב הפרת נהלים חמורה
■ הרבנות האזורית מטה בנימין הסירה את הכשרות מהמפעל ריקו לבצקים ממולאים, ביישוב רימונים, עקב הפרת נהלי הכשרות
בהרצליה הוסרה הכשרות מבית העסק פלאפל הוואדי-מישל, ברחוב אבא אבן 4
■ הרבנות קריית ארבע מודיעה כי משקה ליקר שוקולד מסוג Feuille dor schmerlungs המיוצר ביקבי חברון אינו נתון להשגחתה, על אף הצגתו ככשר תחת השגחות שונות
ברמת גן הוסרו תעודות הכשרות מבתי העסק הבאים: "מייאקו", רח' בגין 7 | מסעדת "אבי", רח' היצירה 26 | "ספגטים – פאנינו", רח' אבא הלל 7
■ בתל אביב מוצגים בתי העסק הבאים ככשרים, למרות שאין בידם תעודת כשרות כחוק: "שווארמה טורקית", רח' הרצל 24 | "פאפה אני", רח' נחלת בנימין ליד רח' רבי יהודה הלוי 39 |  מסעדת "דליה", רח' קרליבך 29 | "שווארמה בון – טון", רח' אלנבי 58 | בית קפה "סאקולה", רח' המלך ג'ורג' 46 מציגים ת"כ של הרבנות ת"א למרות שהוסרה מהם הכשרות.